حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی (Deer antler guard) نرده شاخ گوزنی نوعی از محافظ‌های روی دیواراست که با توجه به شکل ظاهری آن و شباهت به شاخ گوزن به نام خوانده می‌شود.یکی از رایج‌ترین حفاظ‍‎های مورد استفاده روی دیوارهای شهر تهران، نرده های شاخ گوزنی هستند. این نرده‌ها به علت شباهت به شاخ گوزن به این نام شهرت یافته‌اند و جزء نرده‌های بسیار زیبا دسته‌بندی می‌شوند. هزینه این نرده‌ها هم نسبت به نرده‌های سرنیزه ای بالاتر است. هر چند که برای این محصول هم محدوده قیمتی مشخصی برای آن وجود ندارد و قیمت نرده وابستگی بسیار زیادی به تعداد شاخه، عرض و ارتفاع حفاظ مواد مصرفی و کیفیت تولید آن دارد.همان‌طور که گفتیم زیبایی این نوع حفاظ هم از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن است؛ مزیتی که با یک رنگ‌آمیزی جذاب دو رنگ می‌تواند جند برابر شود.

حفاظ شاخ گوزنی

قیمت شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی با توجه به وزن هر متر نرده تشکیل میدهد. بعد از وزن ، نوع رنگ آن مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی است. رنگ الکترواستاتیک یا همان رنگ کوره ای که برای آن درجه یک استفاده می شود 25% قیمت تمام شده هر متر حفاظ شاخ گوزنی را تشکیل میدهد. قیمت آن برای تمام نقاط ایران یکسان است.

نرده شاخ گوزنی را می توان برای تمام ساختمان ها با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار داد زیرا دارای طراحی ساده ای است. نکته قابل توجه در رابطه با حفاظ شاخ گوزن آن است که قیمت مناسب این مدل از حفاظ دیوار این امکان را فراهم آورده است تا بسیاری از مصرف کنندگان بتوانند به منظور خرید آن اقدام نمایند.

عوامل مهم در قیمت شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی به عوامل مختلف بستگی دارد. در ابتدا به این که چرا این حفاظ به صورت متر طول فروخته میشود خواهیم پرداخت تا بتوانیم ساده تر قیمت حفاظ شاخ گوزنی را مشخص کنیم.بیشتر افرادی که میخواهند از نرده حفاظ شاخ گوزنی برای امنیت دیوار خود استفاده میکنند، تمایل دارند که هزینه ای که قرار است برای حفاظ پرداخت کنند مشخص باشد از سیستم فروش متر طول بیشتر استقبال میکنند. زمانی که شما حفاظ شاخ گوزنی را بر حسب متر طول خریداری میکنید میتوانید به صورت کامل کلیه هزینه های خود را مدیریت کنید.

دیوار های ساختمان ها با هم تفاوت دارند تولید کننده گان این حفاظ برای این که محصول تولید شده متناسب با دیوار ساختمان باشد بازدید و مشاوره رایگان را فراهم نمود تا امنیت حداکثری را برای ساختمان محل نصب نرده آن ایجاد کند. بنابراین در زمان خرید آن حتما به عواملی مانند عرض دیوار ، نوع مصالح بکار رفته روی دیوار برای پین گذاری دقت کنید.

نصب حافظ شاخ گوزنی

برای راه اندازی و تهیه ی شاخ گوزنی باید برخی از اصول ها رعایت شود زیرا در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی نیز در حین تهیه ی آن ها به دلیل وجود شاخک های تیز و برنده ایجاد شود . در این مورد تجربه و تخصص کافی امر ضروری می باشد . تولید حفاظ های شاخ گوزن کار سختی نیست ولی اندکی سهل انگاری در این مورد می تواند به آسیب های جدی منجر شود .

ساخت حفاظ شاخ گوزنی

ساخت و تولید آن به خلاقیت نیاز دارد تا بتوان از با استفاده از اصولی ویژه قطعات را به هم اتصال داد تا ظاهری شبیه به شاخ گوزن را داشته باشد .ناگفته نماند میله ها در برخی موارد هم اندازه نیستد و در این حالت جوش خوردن آنها سبب ایجاد شاخ های تیز می شود که به عنوان حفاظ می توان از آن استفاده کرد.

حفاظ شاخ گوزنی گونه ای از نرده حفاظ روی دیوار است که با استفاده از میلگرد ساده با ضخامت 8 تا 10 میل ساخته می شود. دلیل استفاده و محبوبیت نرده حفاظ شاخ گوزنی عدم امکان عبور از روی این نوع نرده حفاظ است. نصب صحیح و شیوه چیده مان میله ها در زمان تولید تاثیر زیادی در امنیت حفاظ شاخ گوزنی دارد. آن توانسته است تا حد بسیار بالایی ایمنی ساختمان ها را برطرف کند. انواع مختلفی از این حفاظ تولید شده است .

بهترین حفاظ شاخ گوزنی ، نرده حفاظ شاخ گوزنی است که با جوش co2 و رنگ الکترو استاتیک تولید شود. در هر متر آن حدود 150 نقطه باید جوشکاری شوند. جوش الکترود برای این کار به هیچ وجه مناسب نیست ،لذا نوعی از نرده حفاظ شاخ گوزنی که با نام درجه 2 با جوش الکترود و رنگ مایع تولید میشود به هیچ وجه برای این کار مناسب نیست .

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی بعد از آن که شاخک ها به هم جوش میخورند نوبت به رنگ آمیزی آنها میرسد که رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی انجام شود . معمولا رنگ آمیزی به نا به دلخواه مشتریان انجام می شود . بهتر است بگوییم رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزن می تواند برخی مشکلاتی داشته باشد مشکلاتی قبیل آنکه بعد از رنگ آمیزی نوبت به جوش حفاظ میرسد و ممکن است گل جوش های باقی مانده در حفاظ شاخ گوزنی بعدا دچار خوردگی و زنگ زدگی شود و باید این گل جوش ها توسط سنگ فرز بر طرف شود و توسط اسپری رنگ رنگ آمیزی شود حفاظ شاخ گوزنی با رنگ قهواه ای سوخته مشکی و سفید از بر طرفدارترن محافظ ها شمرده میشوند .

مزایای حفاظ شاخ گوزنی

  1-به دلیل انبوه بودن شاخکهای در هم پیچیده و نوک تیز بودن عبور از حفاظ های نامنظم را غیر ممکن می نماید.

2-استحکام بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی را دارا می باشد.

3-برای نمای ساختمان ارزش دکوراسیون بسیار بالایی را دارد.

4-هزینه نگهداری و بازسازی بسیار کمی را نسبت به سایر حفاظ شاخ گوزنی در چه مدل هایی تولید می گردد.

تراکم حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی در ابعاد 2 متری تولید می گردد که یک ردیف در وسط نرده تعبیه شده که ملاک انتخاب ارتفاع است. به عنوان مثال اگر شما حفاظ شاخ گوزنی با ارتفاع 100 سانت میخواهید ملاک ارتفاع ردیف وسط آن است.به تعداد این میله های اصلی که در وسط آن تعبیه شده است تراکم طولی میگویند. در کنار هر میله اصلی میبایست 5 میله در عرض کار شود. به این میله های جانبی تراکم عرضی حفاظ شاخ گوزنی میگویند.

به دلیل تعداد بالای قطعات میلگرد در آن منطقی ترین نوع جوش،جوش co2 است، این نوع جوش صنعتی میتواند آلیاژ های مختلف را همسان کرده و به هم متصل کند، به همین دلیل جوش نفوذی نام دیگر این جوش است، در برخی از موارد از الکترود هم در تولید آن استفاده میشود که قطعا استاندارد نیست. قیمت حفاظ شاخ گوزنی با توجه به استفاده از جوش الکترود و یا جوش co2 تغییر چندانی نخواهد کرد، کارگاه های کوچک و محلی به دلیل نداشتن سرمایه و دستگاه های صنعتی جوش به اجبار از جوش الکترود استفاده میکنند.

رنگ کوره ای حفاظ شاخ گوزنی

نوع رنگ حفاظ شاخ گوزنی به شرایط محل نصب بستگی دارد. بهترین روش برای رنگ آن استفاده از رنگ کوره ای با روکش پلی استر است، برای مناطق گرمسیری رنگ کوره ای اپوکسی مناسب است، و برای مناطق شرجی و مرطوب مانند استان های گیلان ، مازندران و حتی بوشهر استفاده از رنگ کوره ای با روکش پلی استر توصیه میشود.

بهترین ارتفاع برای حفاظ شاخ گوزنی چند است؟

همان طور که در بالا اشاره شد هیچ محدودیتی در زمان تولید این حفاظ وجود ندارد. بهترین ارتفاع برای نرده حفاظ روی دیوار بین ۹۰ تا ۱۲۰ سانت است. این که حفاظ شاخ گوزنی را برای چه مکانی استفاده میکنیم در ارتفاع نرده حفاظ روی دیوار تاثیر بسیاری دارد، هر چند که عبور از آن بسیار سخت است ولی محیط اطراف ساختمان و محل نصب آن است که بهترین ارتفاع نوع آن را مشخص میکند.

برای ساختمان هایی که درون شهر هستند ارتفاع ۹۰ سانت مناسب است ولی برای ویلا ها یا ساختمان های خارج از محدوده که در محل های خلوت و کم تردد ساخته شده اند حفاظ با ارتفاع ۱۲۰ سانت بهترین گزینه به عنوان یک نرده حفاظ فلزی روی دیوار محسوب میشود.

خرید حفاظ شاخ گوزنی

جنس این حفاظ از میلگرد است، که پس از نصب بر روی دیوار ساختمان (نرده دیوار)، امنیت بالایی را در مقابل هزینه بسیار کم پرداختی، ارائه می دهد. در برخی از موارد تصور بر این است که قیمت حفاظ  بیشتر باشد حتما کیفیت بالاتری دارد. این امر در مورد کارخانه های تولید کننده این حفاظ صدق نمیکند و ملاک قیمت گذاری آن به شدت به 3 عامل وزن ، نوع رنگ و جوش حفاظ  بستگی دارد.

اغلب کسانی که نیاز به افزایش امنیت خانه و نصب این حفاظ را دارند، نمی دانند که چگونه می توان حفاظی خرید که علاوه بر قیمت مناسب با گذشت زمان آسیب نبیند و دوام بالایی داشته باشد. در ادامه به شما نکات مهمی را می گوییم که این نگرانی را برطرف خواهد کرد. با حفاظ برتر همراه باشید. همانطور که گفتیم در ارزش گذاری و تعیین قیمت این نوع حفاظ پارامتر های زیادی دخیل هستند.به طور خلاصه می توانیم بگوییم که در هنگام خرید حفاظ شاخ گوزنی حتما به نکات زیر توجه کنید:

کیفیت میلگرد
ضخامت میلگردهای به کار رفته
نحوه ی جوشکاری
شیوه ی رنگ کردن
کیفیت رنگ استفاده شده
نحوه ی ارسال محصول
مدت زمان ثبت سفارش تا تحویل محصول

علاوه بر موارد بالا به نکات کلی در هنگام خرید مانند دقت در تحویل گرفتن محصول، بررسی محصول و تطبیق آن با سفارش خود را هم در نظر داشته باشید.

امنیت حفاظ شاخ گوزنی چه قدر است ؟

امنیت حفاظ شاخ گوزنی یکی از سوال های رایج است که بیشتر خریدارن همواره به دنبال جواب این سوال هستند.آن با توجه به برخورداری از میله های نوک تیز و برنده متعدد در هر متر طول، یک نرده حفاظ ایمن محسوب میشود. عبور از این حفاظ، بدون تخریب قطعا امری غیر ممکن است ،به همین دلیل این نوع از نرده حفاظ روی دیوار از محبوبیت بالایی بر خور دار است. در هنگام انتخاب آن باید حفاظی را انتخاب کنید که عرض دیوار شما را به صورت کامل بپوشاند.ساخت حفاظ هم پیچیده به یکدیگر جوش داده شده اند بسیار ایمن است و عبور و مرور را حتی روی زمین غیر ممکن می کند.

آنها به خوبی موانع و دردسرهای موجود در مسیر خود را به خوبی برسی و سپس اقدام به سرقت خواهند.حفاظ شاخ گوزنی به علت تعداد زیاد میلگرد های سر تیز و باز دارنده ای که به صورت نامنظم د کرد.

به هیچ عنوان به زکاوت و تیز هوشی دزدان شک نکنید که این طرز تفکر میتواند به شما ضرر و زیان فروانی وارد کند.پس مسلما اگر کسی قصد سرقت از منزل شما را داشته باشد با دیدن حفاظ شاخ گوزنی بر سر دیوار شما حتما به گزینه ها و محل های دیگر فکر خواهد کرد در این شک نکنید که سارقان انسانهای باهوش و زیرکی هستند .شاخ گوزنی الهام گرفته از شاخ های زیبا و قوی گوزن می باشد.همین هوش دزدان است که به آنها گوش زد میکند که از املاکی که جهت ایجاد امنیت خود از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرده اند منصرف شوند و به گزینه های جایگزین فکر کنند.البته ناگفته نماند که متاسفانه افرادی نیز در بازار تولید توزیع فعالیت میکنند که فقط فکر منافع شخص خود هستند و بصورت تخصصی در این رشته فعالیت ندارند.