مزایای استفاده از انواع مدل حفاظ دیوار

مزایای استفاده از انواع مدل حفاظ دیوار⭐️قیمت حفاظ روی دیوار

امنیت خانه یکی از مهمترین مباحث در ساختمان سازی می باشد. خانه شما محل امنیت و آرامش شماست بنابراین باید به نحو احسن از آن حفاظت نمایید. علاوه بر این همه افراد در خانه وسایلی دارند که برای آن ها با ارزش و با اهمیت است. بنابراین حفاظت از ساختمان و افزایش امنیت خانه یکی از دغدغه های مهم افراد می باشد.

حفاظ روی دیوار

بهترین راه و مطمئن ترین برای حفاظت از منازل , باغ , ویلاها , محل ورودی ساختمان های تجاری و ... استفاده از حفاظ روی دیوار و حفاظ پنجره ها است.
در گذشته از حفاظ های نیزه ای ساده بر روی دیوارها استفاده میکردند که نه تنها برای سارقین مشکلی ایجاد نمی کرد بلکه به خاطر داشتن جای دست سارقین به راحتی می توانستند از آن بالا بروند. ولی در سال های اخیر سری جدیدی از حفاظ دیوار ساخته شده که ضریب امنیت خانه و محل کار شما را تا چندین برابر افزایش می دهد.

انواع مدل حفاظ دیوار

حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته ای، حفاظ نیزاری ،حفاظ بوته ای و حفاظ لیلیوم جز بهترین و جدیدترین نوع حفاظ هستند و علاوه بر اینکه نمای ساختمان شما را فوق العاده زیبا و جذاب می کند امکان ورود هیچ سارق و یا حتی حیواناتی مانند گربه به داخل ساختمان وجود ندارد. شما با داشتن یکی از حفاظ های جدید خیالتان برای همیشه از بابت امنیت ویلا و یا ساختمانتان راحت خواهد بود.

حفاظ بوته ای

حفاظ بوته خاری مجموعه ای از شاخه های پر پیچ و تاب فلزی هستند که با استفاده از بوته های بزرگ خار طراحی شده است. این حفاظ ها که از سری نسل جدید حفاظ روی دیوار میباشند، به علت درهم پیچیدگی شاخه ها و تیزی بسیار زیاد نوک آنها در عین زیبایی و دارا بودن نمای چشم نواز غیر قابل عبور بوده و تجربه ای تلخ را برای سارقان رقم خواهند زد.

حفاظ سرنیزه ای

استفاده از نصب نرده حفاظ سرنیزه ای بر روی دیوار از زمان‌‌‌‌ های دور تا به امروز رواج داشته است و می‌توان اشاره نمود که در سال‌‌‌‌ های گذشته این مدل از حفاظ تنها مدل حفاظ موجود بوده است که مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

با توجه به گسترش شهرنشینی و تنوع طلبی انسانها انواع حفاظ دیوار در طرح‌‌‌‌ های متنوع شکل گرفت. حفاظ سرنیزه ایی نیز از این امر مستثنی نبوده و این حفاظ نیز دچار تغییر شکل گردید و کاستی‌‌‌‌ های خود را که در نسل اول این حفاظ وجود داشته، ارتقا داده و امروزه جزء یکی از بهترین گزینه‌‌‌‌ های نرده حفاظ روی دیوار محسوب می‌شود.

می توان گفت که نرده حفاظ سرنیزه ای که امروزه بر روی دیوارها نصب میگردد و مورد استقبال خریداران قرار گرفته از جمله نسل دوم حفاظ دیوار محسوب می‌شود که بمرور زمان ضعف ها و نواقص ایمنی که در سال‌‌‌‌های گذشته داشته برطرف ساخته و جزء حفاظ‌‌‌‌های مدرن نسل جدید بشمار می‌روند.حفاظ سرنیزه ای را از آن جهت که شبیه به نیزه است بدین نام نامگذاری شده است.

انواع مدل حفاظ سرنیزه ای:

نرده حفاظ سرنیزه ای را از دو جهت تقسیم بندی می‌کنند که به شرح ذیل است:

1- حفاظ سرنیزه ای یک طرفه

2- حفاظ سرنیزه ای دو طرفه

3- حفاظ سرنیزه ای سه طرفه

که هریک از انوع این حفاظ، از کاربری خاصی برخوردار هستند و با توجه به نیاز می‌توان آن را تهیه کرد.

تقسیم بندی حفاظ سرنیزه ای از جهت دیگر:

1- "حفاظ سرنیزه ای ایستاده"

2- "حفاظ سرنیزه ای یکسر آبشاری"

3- "حفاظ سرنیزه ای دو سر آبشاری"

4- " نرده حفاظ‌‌‌‌های سرنیزه ای با چهار پهلو کنگره ای"

برای اطلاع از قیمت حفاظ سرنیزه ای میتونید با کارشناسان ایمن جوش تماس بگیرید.

حفاظ شاخ گوزنی

با شنیدن نام این حفاظ اولین چیزی که در ذهن افراد تداعی می شود شاخ گوزن می باشد. این حفاظ دیوار مانند شاخ گوزن بوده و جز بهترین نوع حفاظ های ساختمانی و مناسب قیمت ترین آن ها می باشد .بنابراین بهترین گزینه برای حفاظت از ویلا ها , باغ ها و مزارع پرورش ماهی و منازل و ...است.

به دلیل اینکه هزینه نصب این حفاظ ها مناسب تر از سایر حفاظ هاست برای ساختمان های بزرگ بسیار مقرون به صرفه و در عین حال امن می باشد. جهت خرید حفاظ شاخ گوزنی در تهران با ایمن جوش تماس بگیرید. حفاظ شاخ گوزني جديد ترین حفاظ روي ديوار که جزء مصالح ساختماني و عناصر معماري نيز مي باشد مي‌تواند تا حد زيادي در امنيت خانه‌ها و ساختمان ها مؤثر واقع شود. ضمن اينکه از هزينه هاي جانبي مي کاهد.برای اطلاع از قیمت حفاظ شاخ گوزنی از سایت ما دیدن کنید.

مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی

ابتدا میلگردها خریداری شده و به محل تولید حمل می‌شود، میلگردها در اندازه‌‌‌‌‌ های مختلف و طبق سفارش مشتری برشکاری می‌شوند. برشکاری شاخه‌‌‌‌‌ های اصلی و فرعی و شاخک‌‌‌‌‌ های کوتاه باید بصورت زاویه دار و بوسیله گیوتین باشد تا به اندازه کافی تیز و برنده شوند.

سپس این قطعات با دستگاه پرس و در قالب‌‌‌‌‌ های مختلف به شکل‌‌‌‌‌ های مورد نظر خم کاری می‌شوند و در اختیار جوشکار قرار داده می‌شوند تا طبق سفارش و بر اساس الگو با چیدمان منظم و خاص هر اندازه تولید شود.

پس از جوشکاری در قسمت رنگ کاری بعد از پاشش رنگ پودری داخل کوره پخت می‌شود و در انبار آماده حمل به محل نصب می‌شود. نرده آهنی با طرح شاخ گوزنی روی دیوار با توجه به نیاز مشتری در هر ابعاد و اندازه ای قابل تولید است ولی بطور معمول با ابعاد و تراکم ذیل تولید می‌شود.

ویژگی های حفاظ شاخ گوزنی

- از نظر طولی معمولا در شاخه‌‌‌‌‌ های ۲ متری طراحی می شوند.
- ارتفاع‌‌‌‌‌ های ۷۰ سانتیمتر تا ۱۰۰ سانتیمتر.

- عرض آنها با توجه به ارتفاع از ۵۰ سانتیمتر تا ۷۰ و بیشتر است.
-تراکم معمول آنها از ۷ تا ۱۳ ردیف در دو متر. (( منظور از تراکم تعداد شاخه‌‌‌‌‌های اصلی در ۲ متر است.)) شاخه‌‌‌‌‌های اصلی معمولاً در ردیف وسط قرار دارند و از سایر شاخک‌ها بلندتر می‌باشند.

بطور مثال منظور از تراکم ۱۳ این است: که در هر ۲ متر تعداد شاخک‌‌‌‌‌ های اصلی ۱۳ ردیف است. فاصله تقریبی شاخ‌ها در تراکم ۱۳ در حدود ۱۵ سانتیمتر است. شاخ‌‌‌‌‌های اصلی باید مستقیم به شاسی جوش خورده باشند و شاخک‌‌‌‌‌های فرعی به آن جوشکار شوند. حفاظ‌ ها به دو شکل «بوته‌ای» و «شاخ گوزنی» است.

حفاظ شاخ گوزنی در طرح و نقش‌‌‌‌های مختلفی از جمله "میلگرد خم شده" و "پیچشی" ساخته میشود.

حفاظ لاله ای

حفاظ  لاله ای : جدیدترین و شکیل ترین نوع حفاظ روي ديوار حیاط ساختمان ها حفاظ های لاله ای می باشد.ارتفاع و تراکم این حفاظ دیوار بسته به سلیقه و نظر مشتری قابل تغییر است و به دلیل زیبایی خیره کننده ای که به ساختمان می بخش مشتریان خاص خود را دارد.البته قیمت این نوع حفاظ نسبت به حفاظ  شاخ گوزنی و بوته ای کمی گران تر می باشد.

تفاوت بین حفاظ شاخ گوزنی با حفاظ بوته ای

نرده حفاظ‌‌‌‌ های شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای روی دیوار بسیار به هم شبیه می‌باشند بطوری که شاید از نظر بیننده تشخیص آنها نسبت بهم بسیار سخت باشد.

1-ارتفاع شاخک‌‌‌‌ های کناری حفاظ روی دیوار

شاخک‌‌‌‌های کنار در نرده حفاظ بوته ای هم اندازه شاخک وسطی بوده اما در حفاظ شاخ گوزنی شاخک‌‌‌‌ های کناری حدود 20% کوتاه تر از شاخک اصلی بوده که این باعث شده حفاظ بوته ای وزن بیشتری نسبت به شاخ گوزنی داشته باشد و این اختلاف وزن باعث گرانی حفاظ شده است.

2- تراکم نرده حفاظ روی دیوار:

ساختار شاخ گوزنی به گونه ای است که تراکم بالا تر از 15 تقریبا غیر ممکن بوده و اکثرخریداران نرده حفاظ با تراکم 10 را انتخاب میکنند در صورتی که حفاظ بوته ای با تراکم حداقل 15 و تا 15 هم ساخته می‌شوند که بخاطر همین شلوغی به حفاظ بوته ای خاری نیز نامیده می‌شوند.

 3- ساختار نرده حفاظ روی دیوار:

نرده حفاظ‌‌‌‌ شاخ گوزنی معمولا ساختاری مارپیچ و شبیه به شاخ‌‌‌‌ های گوزن دارند در صورتی که نرده حفاظ‌‌‌‌ بوته ای مانند خار و خاشاک شکسته شکسته هستند و از جهت شباهت به بوته خار‌‌‌‌های بیابان به این نام معروف شده اند.

البته نرده حفاظ‌‌‌‌ های شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای خاری که در صنایع فلزی ایمن جوش تولید می‌گردند از جهات بسیار با یکدیگر تفاوت داشته، اما این چند نکته که ذکر گردید از جمله تفاوت‌‌‌‌ های اصلی این دو نوع حفاظ می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در موردقیمت حفاظ شاخ گوزنی و همچنین قیمت حفاظ بوته خاری و یا سایر انواع حفاظ‌‌‌‌ های روی دیوار، مشتریان عزیز می‌توانند با کارشناسان صنایع فلزی ایمن جوش بصورت تلفنی و یا اینترنتی در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

حفاظ لیلیوم

در صنایع فلزی ایمن جوش در تولید و ساخت نرده روی دیوار لیلیوم از میلگرد نوردی سایز ۱۰ میلیمتر استفاده میگردد که سایز مناسبی برای این نوع حفاظ است. شاید در ابتدا بنظر برسد که این سایز ضعیف است و شاید بتوان آنرا خم نمود یا برید که این توصیف زیاد درست نیست زیرا شاخه‌‌‌‌ های درهم پیچیده حفاظ با تعداد زیاد به یکدیگر جوش شده اند. با توجه به عرض حدودا ۵۰ سانتی حفاظ عملا امکان ایستادن روی دیوار و بریدن یا خم کردن حفاظ ها عملا امکان پذیر ناست.

مزایای استفاده از حفاظ لیلیوم

خم کردن یا بریدن شاخه‌‌‌‌ های درهم پیچیده حفاظ لیلیوم توسط سارقین، مستلزم نیاز به یک محیط خلوت بدون عبور و مرور و همچنین زمان زیاد احتیاج دارد که همراه با تولید صدا نیز است و عملا کار بسیار سخت و زمان گیری است. به همین علت سارقان حتما ازعبور از روی دیوار‌‌‌‌های ساختمان هایی که نرده حفاظ لیلیوم بر روی‌ آنها نصب شده است خودداری کرده و صرف نظر میکنند و معمولا سراغ دیوار‌‌‌‌های بدون محافظ میروند.برای اطلاع از قیمت حفاظ لیلیوم با کارشناسان فروش ایمن جوش تماس بگیرید.

 مزایای حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای در صنایع فلزی ایمن جوش

1.تیز کردن سر حفاظ شاخ گوزنی از روش پکی به روش گیوتینی تغییر کرد که در روش جدید سر حفاظ ها از 3 الی 6 سانتیمتر به صورت کاملا تیز و برنده تولید می شود.

2.کلیه خم های حفاظ ها با دستگاه هیدرولیک اتوماتیک انجام می گیرد که در این روش همه خم ها به صورت یکسان و همه طبق لگو خم می گردند

3.جوش کاری:در این مجموعه دستگاه های جوش co2 جایگزین دستگاهای جوش روغنی گردیده که در جوش کاری به این روش جوش از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و دیگر از گل جوش در این جوشکاری خبری نیست.

4.رنگ کاری:در این مجموعه پاتیل های مخزن رنگ جایگزین رنگ کوره ای و پیستوله ای گردیده چون در این روش ها رنگ با پیستوله به سطح کار پاشیده می شد و با توجه به شکل ظاهری حفاظ ها تراکم بالایی میله ها رنگ نمی توانند تمامی قسمت های حفاظ بوته ای را تحت پوشش قرار می دهد و به دلیل نصب کردن در محیط باز کار بعد از اولین بارش باران و زنگ زده و آب زنگی از قسمت های تحت پوشش قرار نگرفته خارج می شود که در روش جدید چون کل حفاظ شاخ گوزنی وارد مخزن رنگ می شود تمامی قسمت های آن به صورت یکنواخت پوشش داده می شود و مشکل مذکور بر طرف می گردد در این مجموعه رنگ کاری و سایر قسمت های تولید با ضمانت نامه کیفیت ارائه می گردد.