انواع مدل نرده حفاظ پنجره

نرده حفاظ پنجره⭐️قیمت حفاظ پنجره

نرده‌ حفاظ پنجره یکی از مهم‌ترین ارکان ساختمان‌سازی برای ایجاد امنیت و زیبایی در ساختمان است. در ایران مخصوصا آپارتمان‌ها، از حفاظ و نرده‌های آهنی مخصوص پنجره، برای پنجره‌های بیرونی ساختمان استفاده می‌کنند. البته بعضی ها بخاطر این تفکر که حفاظ‌ ها مانع دید منظره بیرونی ساختمان می‌شود و فضای درونی خانه را دلگیر می‌کند، تمایلی برای نصب حفاظ پنجره ندارند.

 با افزایش آمار سرقت از منازل ، نگرانی مردم از بابت امنیت خود و خانه هایشان بیشتر شد در این حین  در کنار انواع قفل ها و دزدگیرها ، استفاده از نرده حفاظ پنجره نیز بیشتر شد چون این نرده ها ، دسترسی به داخل منزل از طریق پنجره ها را مسدود می کنند و مانع ورود سارقین به داخل خانه می شوند .

اهمیت به کارگیری نرده ی محفاظ پنجره در خانه هایی که در طبقات پایین تر قرار گرفته اند بیشتر است چون احتمال نفوذ به آنها بیشتر است . این نرده ها علاوه بر جلوگیری از ورود سارقین ، به از بین بردن احتمال سقوط از پنجره نیز کمک می کند.

انواع نرده حفاظ پنجره

با توجه به کاربرد، بودجه و سلیقه ی هر فرد، پیشنهادهای مختلفی وجود دارند و شخص می تواند حفاظ مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب کند . محبوب ترین مدل ها ، نرده حفاظ آهنی ، فرفورژه و مدرن هستند . البته انواع دیگری مانند متحرک ، آکاردئونی و داخلی نیز وجود دارند که در ادامه به توضیح چند نمونه از آن ها می پردازیم.

قیمت حفاظ پنجره

قیمت حفاظ پنجره با توجه به متریال و جنس پروفیل استفاده شده در ساخت حفاظ تعیین می شود. حفاظ آهنی، حفاظ پنجره دو جداره، حفاظ پنجره فرفورژه، حفاظ استیل پنجره و حفاظ پنجره آهنی ساده هر کدام با متریال مختلفی تولید می شود.

طراحی نرده حفاظ پنجره

نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که نرده حفاظ پنجره از خارج خانه دیده می شود و از این رو ، تاثیر زیادی در ظاهر منزل ما دارد . پس بهتر است در کنار توجه به نقش محافظتی و ایمنی آن ، به طراحی آن نیز گوشه چشمی داشته باشیم .

 نرده آهنی

این سبک نرده ها طراحی ساده ای دارند و معمولا به شکل میله های صاف هستند و جلوه ی کلاسیک و بی تجملاتی به پنجره می دهند .

نرده فرفورژه

این نرده ها که از محبوبیت زیادی نیز برخوردار هستند ، طراحی های مختلفی دارند و با توجه به درخواست شما با طرح های شلوغ یا ساده تر ساخته می شوند و همچنین رنگ های مختلفی نیز دارند . با توجه به شباهت‌هایی که میان نرده حفاظ مدرن و فرفورژه وجود دارد ، در برخی موارد، تمایز قائل شدن بین این دو کمی سخت و پیچیده می‌شود که باید در این موارد از یک سازنده متخصص و با تجربه مشاوره گرفت.

نرده مدرن

نرده مدرن نیز طرح های متنوعی دارد و به خاطر داشتن طراحی های جدید و گوناگون ، مناسب کسانی است که ظاهر متفاوت تر و خاص تری را برای ساختمان خود می پسندند.

نرده متحرک یا تاشو

یکی دیگر از انواع نرده محفاظ پنجره ، نرده حفاظ آهنی پنجره متحرک و یا حفاظ پنجره تاشو است. برخلاف نرده حفاظ‌های دیگر ، این نوع حفاظ آهنی پنجره ، در قسمت ورودی خانه نصب می‌شود، به همین خاطر آن را حفاظ پنجره از داخل ساختمان نیز قلمداد می نمایند. در مواقعی که امکان نصب نرده حفاظ پنجره ، در جلوی پنجره و در نمای ساختمان وجود نداشته باشد، بهترین گزینه استفاده از نرده پنجره تاشو و متحرک می تواند باشد. نکته قابل توجه اینکه ، این نوع نرده حفاظ آهنی، از نظر امنیتی هیچ چیزی کمتر از مدل های پشت پنجره ندارد و در صورتی که استانداردهای لازم رعایت شوند ، این نوع نرده حفاظ نیز قابلیت های بالایی برای شما خواهد داشت.  

 نرده حفاظ پنجره ثابت

این نوع از نرده حفاظ‌ها یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های نرده حفاظ است که بارها و بارها آنها را در ساختمان‌ها و پنجره‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که در این سالیان، نقش یک محافظ درجه یک و ایداه آل را ایفا کرده‌اند. مزیت‌هایی مثل، قیمت مناسب و ساخت و نصب ساده‌ تر این نرده‌ها نسبت به نرده‌های دیگر ، خریداران را ترغیب به استفاده از آنها می‌کند.

ساخت نرده حفاظ پنجره

در مورد ساخت حفاظ مناسب ، توجه به جنس نرده و فلز مورد استفاده اهمیت زیادی دارد . این فلز ها اکثرا شامل آهن ، آلومینیوم و استیل هستند که آهن و آلومینیوم دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و استیل هم بیشتر در مواردی استفاده می شود که نرده حفاظ پنجره جنبه تزئینی و زیبایی دارد . مدت زمان ساخت این نرده ها حدود پنج یا شش روز زمان می برد که البته با توجه به تعداد پنجره های منزل ، ابعاد و طرح مورد نظر ، این زمان می تواند تغییر کند .